800 skolotājiem draud atlaišana; Bombardieris par brīvu

800 skolotāji ir saņēmuši brīdinājuma vēstules par iespējamu atlaišanu. Bet tas šeit – Vankūverā. Vankūveras skolu valde gan sola, ka galīgais lēmums tikšot pieņemts kaut kad aprīlī, pēc budžeta apstiprināšanas BC valdībā. Pietrūkstot nieka 36,3 miljoni. Atlaišana galvenokārt skaršot skolotājus, kuri pieņemti darbā pēdējo 5 gadu laikā, kā arī tikšot ņemts vērā arī skolotāju vecums. Skaidrs, ka saņemt šādu brīdinājumu nav nekas patīkams, bet, piekritīsiet, daudz labāk ir saņemt brīdinājumu un sagatavoties atlaišanai (varbūt jau meklēt citu darbu), nekā visiem skolotājiem trīcināties un baiļoties pēc Rivžas Koķes paziņojuma, ka 20% skolotāju būšot jāatlaiž… Un tad es aizdomājos, kāpēc tā? Kāpēc ir tā, ka Latvijā viss tiek darīts pēdējā brīdī un tāpēc, ka citas izejas nav? Varbūt tāpēc, ka ierēdņi nav pieraduši strādāt un domāt kā menedžeri un plānot notikumus, attiecīgi rīkojoties? Bet varbūt tāpēc, ka Latvijā ierēdņiem ir bail rīkoties, jo tad par pārāk lielu aktivitāti viņus pašu var padzīt? Bet varbūt vienkārši slinki un rīkojas pēc studentu attiecībām ar sesiju parauga? Zinu, daudz jautājumu, bet nevienas atbildes. Man to nav. Labprāt dzirdētu no kāda zinošāka:)
Bet tagad par kaut ko patīkamāku. No šodienas Vankūvera ir ar vienu sabiedriskā transporta līdzekli bagātāka. Nu, labi – diviem. Bomardieriem no Briseles. Kas tie ir? Tramvaji (vai kā Rīgā tos mīl saukt – zemās grīdas tramvaji). Kursēs maršrutā Olimpiskais ciemats – Granvilas sala, kur būs daudz un dažādu valstu oficiālās fanu mājas – krogi, kā arī tur ir tāds kā vietējais mākslinieku centriņš ar daudzām darbnīcām un veikaliem. Pats galvenais – brauciens būs par brīvu līdz pat Olimpiādes beigām!  1,8 km sliežu atjaunošana un uzlikšana pilsētai izmaksājusi 8,5 miljonus dolāru un šī esot tikai daļa no lielāka plāna, kura ietvaros ir iecerēts uzbūvēt šādu tramvaja maršrutu cauri pilsētas centram līdz Stenlija parkam.

3 Responses to 800 skolotājiem draud atlaišana; Bombardieris par brīvu

  1. Aldi, beidz nemties, te nekas nav savadaks ka Latvija, pilnigi nekas, kapec Tev visu laiku gribas kritizet Latviju, tie cilveki tadi ka Koke Latvija strada vaiga sviedros un ne jau no vinas viss ir atkarigs, un, neaizmirsti apjomus, cik Latvija ir maza,tik Vankuvera liela. Beidz kritizet Latviju, tad, kad Latvija uz McDonalds vienu darba vietu pieteiksies tris!!! tukstosi, tad ari dzive mainisies, pagaidam un ari agrak nebija nekadas motivacijas, sanemies.

    • aldis hofmanis

      klau, ja no Koķes nekas nav atkarīgs, tad lai viņa iet d***st. Viņa ir ministre. Un tieši no viņas ir atkarīgs viskautkas.
      Ja cilvēks negrib un nemāk strādāt, tad nekāda motivācija nepalīdzēs. Tikai , kad nebūs ko ēst, tad sāks domāt. Arī man ļoti palīdzēja šī pieredze šeit , lai es saprastu , ko nozīmē strādāt pa ĪSTAM.

  2. Pirmo reizi nepatika komentārs. Latvija ir tik maza, ka novilkt strīpu starp mani no tautas un to tur slikto valdību ir tuvu neiespējami. Man riebj šī sevi pazemojošā attieksme, es esmu tik liela niecība, ka mana dzīve nekādi neietekmē citu dzīves! No manis nekas nav atkarīgs, es ne ko nevaru, man liedz kaut ko darīt. Bļin, man tas tracina. Nu beidzam taču vienu reizi sevi pazemot un tad nebūs vairāk, kas mūs pazemos!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>