nākamajā līmenī iekšā

PayItForward_Brunch_LogoĻoti priecājos, ka man šeit nav televizora. Komplektā ar dzīvokli gan nāk kabeļu TV ar 70 kanāliem, bet kaut kā mani vairāk piesaista iespēja pašam izvēlētes ko un kad skatīties, nevis ieviest fona bubinātāju un bezjēdzīgu laika zagli.

Vakar noskatījos filmu Pay it forward. Ideālistiska, es pat teiktu utopiska ideja, diezgan pašvakā filmā ar labiem aktieriem. Ideja, ko izgudrojis 12 gadīgs puika ir bezgala vienkārša: paņemam jebkuru MLM (multi level marketing) un naudas vietā ieliekam labos darbus. Tobiš – izdari ko labu trijiem cilvēkiem un tālāk šie trīs cilvēki katrs izdara ko labu priekš nākamajiem trim un galu galā izveidojas neticamais – visi dara viens otram labus darbus :)

Tie, kas filmu nav redzējuši un taisās skatīties – šo rindkopu ieteicams nelasīt. Netipiski Holivudai, bet diezgan piederīgi šim stāstam, filmas beigās mazais ģēnijs iet bojā, bet aiz viņa paliek viņa ideja. Asaru straumes garantētas.

Bet tieši šis filmas pavērsiens man lika aizdomāties – kāpēc ir tā, ka vieni dzīvo mierīgi neko, iet uz darbu, audzina bernus, par dzīvi nesūdzas un nodzīvo garu, skaistu mūžu, bet citi atkal mirst jauni, ļoti jauni vai pāragri? Vai tas nav saistīts ar to, ka mums katram šai dzīvē ir dots kāds uzdevums un,  kad tas ir izpildīts, tad  – tjipa nav ko te uz šis zemītes veģetēt, aidā uz citiem medību laukiem vai arī “nākamajā līmenī iekšā” ? Ja nu šis puikam bija vienīgais uzdevums dzīvē – likt cilvēkiem aizdomāties un vērst pasauli labāku? Ja vien mēs to varētu zināt..

4 Responses to nākamajā līmenī iekšā

 1. Par to, ka mees katrs piedzimstam konkreetaa laikaa un ar konkreetu dotu uzdevumu, tas ir pilnigi skaidrs, iespeejams, jo aatraak to izdari, jo aatraak tev shii zeme jaapamet, bet iespeejams, tas nemaz nav atkariigs no aatruma, bet no dziives, kas katram ir paredzeeta. Un viens jau piedzimst un kaadam ir skaidrs, uz cik ilgu laiku tas ir.

  Bet par TV, forshi, mums arii nav. Ir tikai paris no LV atsuutiiti zhurnaali, bet tas arii viss. Un zini, ir baigi labi, nav nepaartruakti jaabaro sevi ar kaitiigaam zinjaam, kaitiigaam reklaamaam, kas to vien dara, kaa boree, ko mums vajag, cik daudz utt. Atteikshanaas no masu medijiem, manupraat taa ir iespeeja dziivot SAVU dziivi un skatiities SAVAS filmas un bez reklaamas pauzeem ;)
  Jauku Tev vakaru, Aldiit ;)

 2. aldis hofmanis

  tieshi ta. lai veicas! :)

 3. tapat vien

  vispār jau atteikties no TV var arī LV. tas ir tikpat viegli vai tikpat grūti – kā nu kuram. un jautājums par “savu dzīvi” – a ko mēs daram? lasam blogus…jā, mārketinga cilvēki tiesi par to runā – TV ir noiets etaps, online- rullē. pavadā jau tāpat esam, kapēc to noliegt? mainās tikai formas…

 4. pozitivais

  Sho filmu redzeeju jau krietnu laiku atpakalj un man ar shii ljoti patika. Filmas galvenaa doma ir lieliska.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>